Etapa II. Rezultatele campaniei anticoruptie in mediul online

Campania Anticoruptie in mediul online a luat sfarsit pe 1 iunie 2016. Peste 160 de tineri s-au inscris in concurs si au realizat  campanii anticoruptie de constientizare a publicului in mediul online.

In urma jurizarii aplicatiilor cei 100 castigatori sunt:

 

1 Feraru Loredana Colegiul National Ion Luca Caragiale
2 Mihaila Adela Colegiul National Sfantul Sava
3 Munteanu Ioana Colegiul National Sfantul Sava
4 Diaconescu Vlad Colegiul National Grigore Moisil
5 Anton Andreea Florentina Scoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu
6 Ivan Mariana Liceul Teoretic  Tudor Vladimirescu
7 Nicolescu Iulia Colegiul National Ion Creanga
8 Alexe Nicoleta Colegiul Economic Costin C. Kiritescu
9 Tudor Ioana Scoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu
10 Radulescu Iustina Colegiul National Grigore Moisil
11 Marian Andrei Alexandru Colegiul National Grigore Moisil
12 Radu Flavius Dorin Colegiu Tehnic de Industrie Alimentara Dumitru Motoc
13 Catalin Spataru Liceul Teoretic Ion Barbu
14 Perevoznic Madalina Liceul Teoretic Ion Barbu
15 Puflea Anisoara Liceul Teoretic Ion Barbu
16 Ungureanu Catalin Liceul Teoretic Ion Barbu
17 Mocanu Andreea Liceul Teoretic Ion Barbu
18 Balan Alexandru Liceul Teoretic Ion Barbu
19 Namolovan Andruh Liceul Teoretic Ion Barbu
20 Criveteanu Maria Mihaela Liceul Teoretic Ion Barbu
21 Hartopanu Stefan Liceul Teoretic Ion Barbu
22 Iordache Iulia Liceul Teoretic Ion Barbu
23 Hinoveanu Miruna Liceul Teoretic Ion Barbu
24 Nicolae Mihaela Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu
25 Toba Gabriela Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu
26 Cristea Claudia Maria Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu
27 Luta Elena-Beatrice Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu
28 Craciun Larisa Colegiul National Ion Creanga
29 Simion Madalina-Cristiana Colegiul National Ion Creanga
30 Calin Andreea Liceul teoretic Tudor Vladimirescu
31 Nutu Raluca Liceul Teoretic Ion Barbu
32 Antinia Elena Alexandra C.T.I.A. Dumitru Motoc
33 Petrariu Denisa-Ana-Maria Liceul Teoretic Stefan Odobleja
34 Paun Alexandru Iulian Colegiul Tehnic de Insdustrie Alimentara Dumitru Motoc
35 Tudor Ioana Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
36 Drimala Iulia Colegiul National Mihai Viteazul
37 Zaim Veronica Ruxandra Liceul Teoretic Ion Barbu
38 Dit Arina Maria Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
39 Gligore Ana-Maria Colegiul National Sfantul Sava
40 Popescu Alexandra Georgiana Colegiul National Sfantul Sava
41 Sima Marius Ninel Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
42 Ana Ioana Saracu Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
43 Nae Cristian Gabriel Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
44 Saftoiu Filip Colegiul National Ion Creanga
45 Fluturel Adrian Colegiul National Grigore Moisil
46 Paun Marius Colegiul National Ion Creanga
47 Rosu Laura Colegiul National Sfantul Sava
48 Olteanu Catalina Mihaela Liceul Teoretic Ion Barbu
49 Stan Alexandru Liceul Teoretic Ion Barbu
50 Negura Anda Ioana Liceu Teoretic Ion Barbu
51 Corneev Ioana Scoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu
52 Nicolae Alexandru Ionut Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
53 Butnariu Ruxandra Liceul tehnologic Mircea Vulcanescu
54 Bratu Alexandra Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
55 Tudor Daniel Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
56 Luca Madalina Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
57 Mihalcea Georgiana Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
58 Venter Chantall Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
59 Tintoiu Gabriela Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
60 Chirita Anca Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
61 Mocanu Emiliana Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
62 Luscan Valentin Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
63 Vlad Daniel Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
64 Dobre Alexandra Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
65 Turcan Tiffany Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
66 Stoica Daiana Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
67 Muthi Valentin Liceul Tehnologic Mircea Vulcănescu
68 Pamfil Simina Anamaria Liceul Teoretic Ion Barbu
69 Zidarescu Iulia Andreea Scoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu
70 Cosma Isabela Liceul Teoretic Ion Barbu
71 Tudorache Stefania Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
72 Dragomir Georgiana-Iuliana Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
73 Geamana Ana Maria Liceul Teoretic Ion Barbu
74 Lisnic Sandra Colegiul National Ion Luca Caragiale
75 Constantin Alexandru Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
76 Mirea Cristian Eduard Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
77 Dumitru George Alexandru Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
78 Creanga Andrei-Nicolae Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
79 Toma Andra Maria Liceul Teoretic Ion Barbu
80 Farcas Daniel Florian Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
81 Cimpoeru Sorina Elena Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
82 Stoica Crina Madalina Liceul Teoretic Ion Barbu
83 Murgoci Nicusor Liceul Teoretic Ion Barbu
84 Mihai Gabriel Viorel Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
85 Neculae Alexandru Leonard Liceul Teoretic Ion Barbu
86 Descultu Cristian Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
87 Ciobanu Alexandru Dragos Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
88 Badila Alexandru Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
89 Codreanu Armand Liceul Teoretic Ion Barbu
90 El Holob Karim Amir Liceu Teoretic Ion Barbu
91 Gavra Dragos Liceul Teoretic Ion Barbu
92 Lupascu Radu Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
93 Minciuna Cristian Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
94 Moise Andrei Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
95 Neacsu Elena Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Dumitru Motoc
96 Paraschiv Maria Alexandra Colegiul National Sfantul Sava
97 Pietrosaneanu Miruna Liceul teoretic Ion Barbu
98 Redai Cristina Colegiul National Ion Creanga
99 Popescu Mihaela Colegiul National  Matei Basarab
100 Cristea Andrei Colegiul National  Matei Basarab

Lista in format PDF poate fi consultata aici: Lista elevi

Felicitam pe toti participantii pentru curajul de a vorbi depre fenomenul coruptiei!

_____________________________________________________________________________________

Etapa. I Campanie Anticoruptie in mediul online desfasurat in cadrul proiectului Lideri pentru Integritate

 

Campania Anticorupţie este organizată cu scopul de a identifica cei mai activi lideri și cei mai implicaţi tineri din cele 24 de licee Bucurestene impliacte in proiect (lista poate fi consultata la Lista licee implicate in proiect), în urma cărora vor beneficia de un loc în Tabăra de Vară oferită de PROEDUS. Campania se va desfășoara în mediul online și trebuie să îndeplinească următoarele criterii:

– O imagine sugestivă şi un titlu atractiv care va fi însoţit de
– Un articol de maxim 200 de cuvinte care să exprime poziția tânărului inițiator cu privire la metodele de prevenire a corupției sau de atenționare a cetățenilor referitor la consecințelenegative ale fenomenului de corupție.

Campania se va desfasura in perioada 05-31 mai a.c. Pe 31 mai pana la orele 23:59 fiecare concurent se va inscrie in competitie completand  formularul online.

Jurizarea se va axa pe cea mai eficientă campanie prin obținerea de cele mai multe like-uri și share-uri, dar și a punctajului acordat de către experții anticorupție.

Mai multe detalii despre proiect aici

 

 

Un proiect implementat de:

Sigla APD banner1   ismb  partener_proedus_logo    pmb

 

Sponsor:   granini_HD